jak ušetřit na jídle

×

Přidávat příspěvky

mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

jak ušetřit na jídle

homrovka

máte někdo nějakou radu ? smartass

RE: jak ušetřit na jídle

Aleisa

Jíst se musí a každý nakupuje dle "své peněženky". Takže nákupy naplánovat, někomu pomůže že si udělá na pár dní jídelníček. Ušetří se sledováním akčních produktů, ale není dobré hodně kupovat tzv. do zásoby. Vymstí se to u potravin s kratší trvanlivostí. Některé markety mají totiž množstevní slevy, to už by měl každý pouvažovat. Ale uznávám, že ne každý má ve svém okolí několik marketů, lidé bydlí i na vesnicích , kde jsou odkázáni třeba jen na jeden obchod. Ne vždy vše, co je z potravin drahé, je to nejlepší, takže sledovat etikety - složení. Já si třeba doma dělávám šunku, vepřovou kýtu koupím "v akci" do těch 90 kč za kilo, přidám 2 dl vody a sůl a mám šunku ze 100% masa za těch 90 kč za kilo. Dělávám jogurt, občas peču i pečivo. Jinak se dají vařit levnější jídla, tak jak to kdysi dělávaly naše babičky nebo už spíš prababičky. Stačí pohledat tady, na Miluji vaření :-)

RE: jak ušetřit na jídle

AnezkaHolikova

Určitě souhlasím, protože jsem se nedávno dočetla, že jsme se Slováky první v Evropě v počtu zboží v prodávaného v akci. Takže stačí objet 2, maximálně 3 obchody a máte všechno v akci.

RE: jak ušetřit na jídle

bruschetta

Nevařit z polotovarů, ale z čerstvých potravin. Kupovat méně, ale kvalitnější věci. Mít rád zeleninu - je poměrně levná, zdravá, většinou kvalitní, velmi variabilní, zasytí.

RE: jak ušetřit na jídle

RobinHudec
Uživatel homrovka napsal(a):

máte někdo nějakou radu ? smartass

Osobně sleduji akční letáky a kupuji potraviny v akcích ve větším množství do zásoby. Často zamrazuji. A objedu klidně více obchodů pro konkrétní produkty. Sleduji a doporučuji: https://www.akcniletaky.info/ kde je všechno pohromadě, chce to prostě v den akcí objet obchody a ušetřit se dá významně..a zároveň koupit kvalitu.

×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist