Gastroslovník

Zde najdete snad úplně vše o nejrůznějších potravinách a surovinách - ovoci, zelenině, masu, rybách, luštěninách atd. Nechybí ani jednoduché vysvětlení různých kuchařských výrazů nebo gastronomických názvů postupů. V tomto rozsáhlém gastronomickém slovníku najdete požadované informace nejen podle abecedy, ale i pomocí fulltextového vyhledávání. Pro ještě jednodušší a rychlejší hledání lze využít i jednotlivé kategorie.

Pasine

Pasine je souhrnný název pro všechny drobné těstoviny, používané do polévek. Jedná se o ditali, risi, acini di pepe a stelline.

Penne Lisce

Penne Lisce jsou hladké penne. Používají se především na nákypy.

Pinie

Pinie je druh borovice. Její šišky obsahují chutná semínka - piniové oříšky. Obsahují hořčík, zinek, železo a fosfor. Piniové oříšky jsou k dostání v prodejnách zdravé výživy. Konzumují se samotné, můžeme z nich připravit bazalkové pesto.

Pivní ocet

PIVNÍ OCET – ocet vyráběný z piva nebo pivní kaše. Tradiční lahůdka pro fajnšmekry Pivní ocet se již tradičně vyrábí pospolu s pivem a díky svému typickému pivnímu aroma dodává pokrmům velmi specifickou chuť a vůni. Historie a současnost Výroba pivního octa je svázaná s výrobou piva. V pivovarech, se totiž pivní ocet obvykle vyráběl společně s pivem. Jeho cena byla nízká a poptávka vysoká, krom snadné dostupnosti byl pivní ocet vedle…

Pohanka

Pohanka je zdraví prospěšná obilovina. Loupaná pohanka je krémově zabarvená, k dostání jsou celé nažky nebo krupice či mouka. Z pohanky se vyrábí i sušené mléko. V kuchyni můžeme samotnou pohanku upravovat jako přílohu nebo z ní můžeme uvařit kaši.Tato obilovina obsahuje vápník, fosfor, hořčík, zinek, selen, mangan a vitaminy řady B.

Polenta

Polenta je hotová kaše z kukuřičné mouky. Konzumujeme ji jako přílohu k masu nebo zelenině. Polentu můžeme také usmažit nebo zapéci.

Pšenice

Jedná se o obilovinu obsahující škrob, bílkoviny a aminokyseliny. Obilné klíčky jsou zdrojem vitaminu B a E. V kuchyni nejčastěji používáme pšeničnou mouku a jí podobnou špaldu.

Psyllium

Psyllium je indický jitrocel. Čištěné obaly semen obsahují jemnou, hojivou vlákninu, který upravuje činnost střev. K dostání je v různých chuťových variantách, nejlepší je ale přírodní.

Ptačinec žabinec

Ptačinec je rostlina obsahující draslík, hořčík, vápník, selen, vitamin C, B6 a B12. Můžeme jej připravit stejným způsobem jako špenát, lze jej konzumovat i čerstvý, nasekaný na chléb nebo do polévky.

Pupalka dvouletá (Oenothera biennis)

Patří do čeledi pupalkovitých. Tato dvouletá bylina dorůstá do výšky až 2m. Květy jsou svítivě žluté a po opylování z nich dozrávají semena. Pupalka obsahuje esenciální mastnou kyselinu gamma-linoleovou. Používají se kořeny, které se musí sklízet ještě před nasazením na květ. Uchovávají se v chladném sklepě. Uvařené kořeny mají podobnou chuť jako černý kořen, mohou se ale jíst i syrové, nastrouhané do salátu. Čaj vyluhovaný z vrcholků květenství…

Nejhledanější

Nejsou zde žádné hledané položky.

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist