Šneci po burgundsku
38 min.
Ingredience
- 150gramůMáslo čerstvé
- 100gramůČesnek
- 80gramůPetržel - nať
- 10gramůSůl
- 500gramůVíno červené
- 3kusyBobkový list
- 800gramůBageta
- 500gramůŠneci čerství
- Kuřecí základ Ambiente [47000]
- 3kusyBobkový list
- 100gramůCibule
- 130gramůKarotka
- 1,5kilogramyKuřecí skelety
- 10gramůNové koření celé
- 20gramůOlej olivový
- 1gramPepř černý celý
- 2litryVoda pitná
Počet porcí:
10Nutriční hodnoty v jedné porci
Kalorie
474 kcal
Bílkoviny
19 g
Tuky
16 g
Sacharidy
54 g
Vláknina
3 g
Cukr
4 g
Postup přípravy
- 1Do vyššího hrnce s menším dnem nalijeme stejné množství červeného burgundského vína a kuřecího základu Ambiente, přidáme bobkový list a přivedeme k varu. Šneky bez ulit propláchneme studenou vodou, vložíme do vroucí tekutiny, stáhneme plamen a na mírném ohni vaříme 6 hodin. Po této době by šneci měli být dostatečně měkcí, pokud ne, vaříme je dokud nezměknou, třeba i 8 hodin. Po uvaření, během kterého se většina základu vyvařila, je necháme v hrnci vychladnout.
- 2Nyní připravíme česnekové máslo. Oloupeme česnek a čerstvou petrželovou nať omyjeme, osušíme a nasekáme nadrobno. Máslo necháme změknout při pokojové teplotě.
- 3Pečící troubu zapneme na nejvyšší stupeň tak, aby hřála jen shora. Česnek nakrájíme nadrobno (pozor, hlavně nemačkat!), promícháme se změklým máslem, solí a nasekanou petrželkou.
- 4Šneky naskládáme do ulit nebo šnekové misky a každého zvlášť pomázneme česnekovým máslem. Chceme-li dosáhnout dokonalého výsledku, česnekové máslo mícháme těsně před konečnou přípravou šneků, nikdy je nepřipravujeme dopředu.
- 5Připravené šneky dáme krátce zapéct, jen aby máslo vytvořilo zlatavou krustu. Nesmí zůstat v troubě ani o chvilku déle, jinak se máslo příliš rozpálí a změní chuť.
- 6Podáváme s opečenou francouzskou bagetou.
- 7Kuřecí základ Ambiente [47000]:
- 8Kuřecí kostry nasekáme nadrobno, očištěnou zeleninu nakrájíme na kostky.
- 9Na dno velkého rozpáleného hrnce nalijeme olivový olej, přidáme kuřecí kosti a lehce opečeme dozlatova. Zalijeme ledovou vodou a pomalu přivedeme k varu. Po celou dobu vaření sbíráme pěnu. Jakmile se vývar začne vařit, stáhneme plamen na minimum. Vývar se nesmí vařit, měl by se pouze „táhnout“.
- 10Přidáme připravenou zeleninu a koření a necháme „táhnout“ 3-4 hodiny. Vývar scedíme přes hustý cedník a necháme vychladnout.
- 11Pokud se na povrchu udělají mastná oka, sebereme je.
- 12Pokud správně dodržujeme postup, bude vývar čirý. Pokud se zakalí, špatně jsme sbírali pěnu, nebo se vývar vařil. Potom bude lépe, uděláme-li nový.
Komentáře
Pro možnost přidání komentáře je třeba být přihlášen.