Mexický steak Adobado
50 min.

Ingredience
- 1lžičkaSůl
- 800gramůHovězí svíčková
- 2kusyChilli paprička
- 2stroužkyČesnek
- 1lžičkaHořčice francouzská
- 1kusCibule
- 25gramůMáslo bylinkové
- 1lžičkaBalsamico ocet
- 1kusPažitka
- 2lžíceVoda pitná
- 1lžíceProtlak rajčatový
- 0,5lžičkaPepř černý mletý
- 0,5lžičkaKmín drcený
- 0,5lžičkaOregano sušené
Počet porcí:
4Nutriční hodnoty v jedné porci
Kalorie
335 kcal
Bílkoviny
46 g
Tuky
4 g
Sacharidy
7 g
Vláknina
2 g
Cukr
2 g
Postup přípravy
- 1V misce smícháme hořčici, sůl a pepř, promícháme. Hovězí svíčkovou nakrájíme na 4 silné plátky a rukama do nich důkladně vetřeme kořeněnou hořčici. Necháme 60 minut marinovat.
- 2Na pánvi rozpálíme lžíci olivového oleje a orestujeme na něm na jemno nakrájené chilli papričky. Orestované chilli papričky vložíme do mixéru společně s vodou a rozmixujeme na hladkou kaši. Přidáme na kostičky nakrájený česnek, cibuli, kmín a oregano a znova mixujeme.
- 3V kastrolu rozpustíme máslo a umixované chilli pyré v něm asi 5 minut povaříme. Nakonec přimícháme rajčatový protlak, ocet a ještě 20 minut vaříme.
- 4Takto vzniklou pikantní omáčkou zalijeme už marinující se steaky a necháme marinovat dalších 60 minut.
- 5Rozpálíme grilovací pánev a steaky notně pokryté marinovací omáčkou grilujeme.
- 6Poté ihned podáváme a zdobíme najemno nasekanou pažitkou.
Komentáře
Pro možnost přidání komentáře je třeba být přihlášen.